Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. What are cookies? Zrozumiałem!
Blog
HOME / BLOG / Drzwi i ścianki w s...
Drzwi i ścianki w stylu industrialnym - co wpływa na ich cenę
2022-11-25
Coraz popularniejszy styl industrialny spowodował, że na rynku pojawiło się wielu wykonawców metalowo-szklanych elementów aranżacji mieszkań, domów i lokali użytkowych. Przeglądając poszczególne oferty możemy jednak stwierdzić, że ceny w niektórych przypadkach znacząco się różnią – czasem nawet przy pozornie podobnym projekcie. Co wpływa na cenę industrialnych konstrukcji? Tego dowiecie się z naszego krótkiego wpisu.
PO PIERWSZE MATERIAŁY Jednym z najdroższych elementów przygotowania ścianek lub drzwi w stylu industrialnym są materiały. Z reguły do stworzenia tego typu konstrukcji używa się stali i szkła, a całość kompletuje się ręcznie bazując na rzemieślniczej organizacji pracy. Warto jednak podkreślić, że materiały te mogą różnić się właściwościami i jakością, a w efekcie również ceną. Z całą pewnością zakup bardzo drogich, wręcz ekskluzywnych gatunków stali i szkła nie jest elementem niezbędnym. Przede wszystkim ważne jest to, by materiały były dobrej jakości, a także pasowały do naszej koncepcji. Nie warto też iść w drugą stronę, czyli stawiać na tanią stal, czy szkło, a przede wszystkim unikać aluminium i innych, wątpliwej jakości stopów. Bazujące na nich konstrukcje, m.in. z uwagi na swój ciężar mogą nie wytrzymać próby czasu i odkształcić się. PO DRUGIE WYKONANIE Nawet najlepszej jakości materiały w niewłaściwych rękach zdadzą się na nic. Warto więc pamiętać o wyborze dobrego i sprawdzonego wykonawcy. Z reguły firmy zajmujące się produkcją industrialnych ścianek i drzwi posiadają własne showroomy, gdzie można zapoznać się z techniką wykonania poszczególnych elementów aranżacji. Warto więc zwrócić uwagę na precyzję i dokładność wykonania, spawy, łączenia, szprosy, a także konserwację. Zespół przygotowujący konstrukcję powinien również dokonać dokładnych pomiarów i nanieść ewentualne korekty do projektu. Dobry wykonawca na swoje konstrukcje powinien nam udzielić również gwarancji, a także zaproponować możliwość montażu. PO TRZECIA OBSŁUGA Niektórzy z nas mają gotową wizję, z projektem i dokładnymi wymiarami naszej konstrukcji. Nie zawsze tak jednak jest. Czasem potrzebujemy profesjonalnego i obiektywnego wsparcia w doborze odpowiedniej konstrukcji, materiałów, jak również dobrej obsługi w trakcie trwania całego procesu. Ten element również wpływa na cenę industrialnych ścianek i drzwi. Od wielu firm oferujących nam industrialne rozwiązania można więc oczekiwać zarówno projektu, jak i wizualizacji oraz przygotowania modelu naszej konstrukcji. Tak więc, elementem wpływającym na cenę naszej konstrukcji jest też profesjonalizm i kompleksowość firmy, która odpowiada za całą realizację. Ceny industrialnych rozwiązań stają się coraz niższe, jednak nadal znacząco odbiegają od standardowych „sklepowych” rozwiązań. Warto jednak pamiętać, że rzetelne przygotowanie projektu, dobrej jakości materiały oraz profesjonalna obróbka i montaż sprawiają, że konstrukcje mogą przetrwać nie kilka, lecz nawet kilkadziesiąt lat. Są to również elementy wysoce spersonalizowane, więc z pewnością wzbudzą zachwyt naszych gości. Przy obecnych trendach rynkowych możemy bez większych problemów znaleźć wykonawcę, który zaoferuje nam dobry stosunek jakości do ceny.