Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. What are cookies? Zrozumiałem!
Blog
HOME / BLOG / Drzwi i ścianki w s...
Drzwi i ścianki w stylu industrialnym – 5 złotych porad
2022-11-25
Projektując wnętrza naszego domu lub mieszkania coraz częściej decydujemy się na aranżacje w stylu industrialnym. Ten surowy, minimalistyczny design jeszcze do niedawna uważany był za odważny, jednak teraz coraz łatwiej go spotkać. Głównym wyróżnikiem industrialnych projektów wnętrz są ścianki oraz drzwi. Na co zwracać uwagę dokonując wyboru? Dowiecie się tego z naszego artykułu.
1. Wybór producenta Wybór firmy, która zajmie się przygotowaniem dla nas industrialnych drzwi i ścianek jest złożonym i trudnym procesem. Podczas podejmowania takiej decyzji należy zwracać uwagę przede wszystkim na zakres oferty i możliwość jej dostosowania do naszych potrzeb, a także na wybór materiałów, podejście do projektowania konstrukcji, sposobu jej wytworzenia oraz montażu. W tym zakresie warto postawić na kompleksowość, gdyż przedsiębiorstwa oferujące nam jedynie jeden z kilku etapów całej realizacji mogą się między sobą nie porozumieć, czego skutki odczujemy przede wszystkim my. Pamiętaj, że dobra firma zawsze powinna pobrać szczegółowe wymiary, sporządzić na Twoje życzenie wizualizację, a na całość konstrukcji udzielić gwarancji. 2. Projekt i dopasowanie Styl industrialny to przede wszystkim minimalizm, prostota, a w efekcie elegancja i perfekcjonizm w wykonaniu detali. Dlatego też ścianki i drzwi nie powinny pochodzić ze sklepowej półki. Każde z nich powinno być przygotowane na wymiar i idealnie dopasowane do naszych ścian, podłóg i sufitów. Ma to również ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o odpowiednie zaprojektowanie przepływu światła i tym samym optyczne powiększenie naszego mieszkania. Dlatego przed ostateczną decyzją warto zdecydować się na wizytę konsultanta z architektem, którzy powinni wykonać szczegółowe pomiary i przygotować dla nas projekt całej konstrukcji. 3. Dobór materiałów Drzwi i ścianki industrialne powstają przede wszystkim z metalu i szkła, chociaż czasem wykorzystuje się w nich również drewno i beton. Przy wyborze warto pamiętać, by bazować na stali - a nie aluminium, które łatwo się odkształca. Szkło w miarę możliwości powinno być hartowane i wykonane w taki sposób by łatwo było zastąpić np. stłuczoną szybkę. Jedno jest pewne – na materiałach nie powinno się oszczędzać, a ich odpowiednią jakość powinien gwarantować wykonawca naszej konstrukcji. 4. Wykonanie By nasza konstrukcja mogła zachwycać należy pamiętać o odpowiedniej obróbce materiałów. Nawet takie elementy, jak charakterystyczne dla konstrukcji industrialnych niedociągnięcia w spawach, czy malowaniu powinny być wykonane celowo, z najwyższa starannością. W innych przypadkach spaw powinien być perfekcyjnie zeszlifowany i niewidoczny dla użytkownika. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku malowania naszych drzwi lub ścianek, docinaniu szkła, a nawet montażu zawiasów i klamek. 5. Funkcjonalność Ładne drzwi lub ścianka mogą zachwycać – warto jednak, by poza ładnym wyglądem cechowały się funkcjonalnością. Tak więc przy wyborze warto też zwrócić uwagę na takie cechy konstrukcji, jak łatwe i lekkie otwieranie, możliwość złożenia, a także łatwość w czyszczeniu lub możliwość wymiany zbitej szybki. Niestety o takich cechach wielu producentów zapomina. Pamiętając o naszych krótkich poradach możesz uniknąć nieporozumień z wykonawcą, a tym samy zachwycać się idealną industrialną ścianką lub drzwiami.