Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. What are cookies? Zrozumiałem!
Blog
HOME / BLOG / Wiatrołap - 5 pomys...
Wiatrołap - 5 pomysłów na zabudowę - delikatna zabudowa dla wysokich pomieszczeń
2022-11-25
Wiatrołap przez lata pełnił funkcję przede wszystkim przegrody cieplnej, która zapewniała właściwy obieg powietrza w mieszkaniu, a także zatrzymywała chłód w lato i ciepło w zimę. Obecnie aranżacje holu to już nie tylko właściwości praktyczne, to również – a nawet przede wszystkim – wizytówka naszego domu, która powinna sprawiać na gościach odpowiednie wrażenie. Poniżej prezentujemy Wam 5 praktycznych pomysłów na industrialną zabudowę wiatrołapu!
Powyższa propozycja opiera się na niemal całkowitym przeszkleniu naszego wiatrołapu. W tym przypadku zastosowano jednak lżejsze szprosy, które niekoniecznie muszą być wykonane z prostych profili. Warto zwrócić uwagę na wąskie i tym samym lekkie drzwi oraz szerokie przeszklenia górne i boczne. Całość sprawia wrażenie niezwykłej delikatności dostarczając jednocześnie ogromnych ilości światła do naszego domu. Projekt sprawdza się w szczególności w wysokich pomieszczeniach, gdzie montaż drzwi na pełnej wysokości mógłby zaburzać estetykę, a także byłby niepraktyczny z uwagi na duży ciężar.